Ознака: со Русија

Вести Свет

„Господине Путин, тоа е војна“

Коментирајќи го инцидентот во Керчанскиот теснец за американската телевизија „Фокс њуз“ украинскиот претседател Петро Порошенко изјави дека е започната „војна“ со Русија. Акциите на руските граничари, според него претставуваат агресија. […]