Ознака: со секира

Црна хроника

Скопјанка си го убила сопругот со секира

Вчера во СВР Скопје четириесет и петгодишнот П.И. од с.Драчевица, Скопско,  пријавил дека го пронашол неговиот братучед С.И.(54) убиен со удари од секира. Како што е пријавено П.И. претходно ја видел […]

Црна хроника

Во Босна живее канибал-ја убил мајка си со секира, па ја изел!

Во едно село во близина на Босанска Крупа живее канибал. Сабахудин Велиќ во септември минатата година во дворот на семејната куќа со секира ја убил својата мајка, а потоа ја […]