Ознака: со службено возило

Македонија

Вработен во МВР со службено возило тешко повредил малолетник

Возило сопственост на Министерството за внатрешни работи вчера удрило во малолетно лице. Несреќата, се случила во 11.35 часот после кружниот тек од улиците „Коста Новаковиќ“ и „Ангел Димовски“. -Патничко моторно возило […]