Ознака: со сопругата

Македонија

Претседателот Иванов во официјална посета на Кралството Јордан

Претседателот на Р. Македонија, Ѓорге Иванов во придружба на сопругата од денес престојува во официјална посета на Хашемитското Кралство Јордан. Со највисоки државни и воени почести, Иванов ќе биде пречекан […]