Ознака: со средства

Македонија

Ивановска шокирана што ДУИ ги финансирала изборните кампањи со средства од јавните претпријатија

Билјана Ивановска, претседателката на Антикорупциска комисија e шокирана од информациите дека владејачката партија ДУИ ги финансирала своите изборни кампањи со средства од јавните претпријатија. Во вечерашното гостување во “Топ тема“ […]