Ознака: со температура

Вести Македонија

Времето денес ќе биде сончево и топло, температурата до 30 степени

Времето во земјава денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Утринската температура ќе […]