Ознака: со тешки изгореници

Црна хроника

Охриѓанец се здобил со тешки изгореници-му се запалил автомобилот во движење

На регионалниот пат Охрид – Свети Наум синоќа околу 22:30 часот се случи тешка сообраќајна незгода.  Додека триесетитрогодишниот Ц.К.(33) од Охрид го управувал своето патничко моторно возило „Пежо“ со охридски […]