Ознака: со товарно возило

Црна хроника

Вчерашниот црн епилог на македонските патишта

На 07.12.2018 година во 14:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Велес во атарот на с.Сопот, патничко моторно возило „Рено Меган“ со кочански регистарски таблички, […]