Ознака: со умерена облачност

Вести Македонија

И денес сончево со умерена облачност, од петок пад на температурите

Во земјава денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со cлaб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во западните делови ќе има услови за изолиpaна […]

Вести Македонија

Сончево со умерена локална облачност до вторник попладне

Во Македонија денес и утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 10 […]

Вести Македонија

Временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне во источните делови ќе има појава на мала до умерена облачност. Ќе дува со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од […]