Ознака: со умерен ветер

Вести Македонија

Викендов сончево со умерен ветер, од понеделник повисоки температури

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од – 1 до 2 степени, а дневната од […]