Ознака: со умерен

Вести Македонија

Сончево и многу топло со умерен јужен ветер

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец поизразен попладне во централните делови. Максималната температура ќе се движи од […]

Вести Македонија

Студено со умерен северен и североисточен ветер

Утринава температури под нулата се измерени во целата држава. Најстудено е во Маврово каде температурата во седум часот била -15 степени. Во Крушево и Лазарополе се измерени -14 степени, во Берово […]