Ознака: со Фејсбук пост

Македонија

Најчевска до Макрадули: Ма не ме зезај и не не потценуваj!

На изјавата на заменик министерот за животна средина Јани Макрадули кој изјави дека вчерашните огнови се причина за големото загадување во градот изреагира професорката Мирјана Најчевска преку својот Фејсбук профил. […]