Ознака: со хеликоптери

Свет

Товарен брод гори во близина на Шпанија-екипажот се спасува со хеликоптери

Петнаесет членови на екипажот на товарниот брод “Гранде Еуропа” кој пловел покрај Мајорка евакуираа шпанските спасувачки екипи, откако на бродот избувна пожар. Во акцијата за спасување учествуваат два хеликоптера и три […]