Ознака: со Христијан Мицкоски

Издвојуваме

Мијалков – Од трето рангираниот ЛДПееовец на конкурс на МЕПСО, комшија на Мартинчо очекувавте лојалност и ВМРО?

Сагата помеѓу Мицковски и Мијалков не завршува. Откако го инагурираа за Лидер на наместен конгрес Фолк Фест Валандово и нели славеа демек дека завршиле работа, им покажа клоца и ги […]

Вести Македонија

Заев подготвен за дијалог со Мицкоски

Премиерот Зоран Заев е подготвен низ дијалог со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски да најде решение за состојбата во која се наоѓа Р.Македонија. Одговарајќи му на пратеникот Крсто Јовановски од […]