Ознака: со шприц во раце

Македонија

Во центарот на Скопје колабираше момче со шприц во раце

Онесвестено момче лежеше на клупа на плоштадот ВМРО во центарот на Скопје. По дојава од случајни минувачи Брзата помош го транспортираше во болница. Лицето со себе имало и шприц, објави “НетПрес“. […]