Ознака: со Џон Саливан

Македонија

Саливан на средба кај претседателот Иванов

Во рамките на неколкудневната турнеја низ европските метрополи високиот гостин од САД е во посета на Македонија. Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска, вторник, ќе го прими Џон Саливан, […]