Ознака: спална соба

Занимливости

Мелем за очи и душа: 10 докази дека спалната соба со тераса е остварување на сонот

Спалната соба е нашето засолниште по напорниот ден полн со секојдневни предизвици и обврски, а кога спалната соба има и тераса, тогаш тоа е соба за која сите сонуваме. Кога […]

Живот

Трик кој може да ви го спаси животот – исечете лимон и ставете го во вашата спална соба во текот на ноќта…

За време на алергии, овој трик навистина може да ви го спаси животот. Сите знаеме дека лимонот е одличен извор на хранливи состојки и витамини. Но, ова овошје делува и […]

Живот

Знаете ли колку степени се идеални во спалната соба за здраво спиење?

Дури и ако ги обожувате топлите денови, веројатно нималку не сакате такви ноќи. Квалитетно да се наспиете е тешко преку летото и тоа е благодарение на превисоките температури, па не […]

Сцена

Лекови, игли и кукла: Објавени фотки од собата на Мајкл Џексон од денот кога почина

Новиот документарец Killing Michael Jackson ќе открие морничави детали, како и прв поглед во спалната соба на пејачот од дента кога почина од срцев удар предизвикан од предозирање. Лекови, порака […]

Сцена

Еве која фотографија ја чува Цеца до својот кревет во спалната соба

Фолк дивата Цеца се труди својот приватен живот да го сочува далеку од очите на јавноста, а еден таков детаљ токму сега пејачката сподели со јавноста. Имено Цеца сподели со […]

Живот

Две причии поради кои ќе почнете секој ден да ја чистите спалната соба и да ја перете постелината

Не сакаме да ве плашиме, но кога се работи  за одржување на хигиената  на вашиот животен простор   ви препорачување  често да ја менувате и перете постелината…Да, општо познато  е дека […]

Занимливости

ФОТО: Жена пронашла туѓи гаќички во нејзината спална соба, а потоа го објави ОВА на Фејсбук

Оваа жена пронашла гаѓички во спална кои не и припаѓале на неа. Погледнете што направила потоа.Корина ја чистела својата спална соба, кога здогледала нешто невообичаено. Пронашла дел од долна облека […]