Ознака: Спартак Москва

Меѓународен фудбал

Неофицијално: Зарате се сели во Малага

Италијанските медиуми тврдат дека Мауро Зарате ќе го напушти клубот во јануарскиот преоден трансфер-период. Зарате е фудбалер кој заработува најмногу во екипата на Лацио, има годишна заработка од 2.1 милион […]