Ознака: спасени се

Балкан Вести

Спасени македонски скијачи и сноубордери на Пирин планина

Операција за спасување се одвивала синоќа на планината Пирин, објави БГНЕС. Пет македонски граѓани,  скијачи и сноубордери, бордале надвор од назначените локации, и паднале во провалија на Даминишка долина. Сигналот […]