Ознака: спасени сите патници

Вести Свет

Спасени сите патници во бродската несреќа крај норвешкиот брег

Норвешките власти утрово соопштија дека сите 1.300 патници и членови на екипажот кои се наоѓале на крузерот, чиј мотор откажа вчера недалеку од западниот брег на Норвешка, биле спасени. Во […]