Ознака: спасени

Вести Свет

Во близина на турскиот брег потона брод

Во близина на градот Самсун во Турција потона брод кој пловел под панамско знаме. Според информациите на Министерството за внатрешни работи на Турција операција за спасување започнала откако бродот упатил сигнал […]

Македонија

Спасени четворицата завеани од снег на Пелистер

Освен сообраќајни првиот годинешен снег на Пелистер им направи огромни проблеми и на четири лица кои останаа завеани во битолското село Горно Ореово. За среќа се се заврши добро. Тие […]

Балкан Вести

Спасени четворица рибари од албански брод

Траектот кој сообраќа на релација Бриндизи-Валона успеа да ги спаси четворицата рибари од албански рибарски брод кој потона во близина на островот Сазан, во водите на Јонско Море. По четири часа […]