Ознака: спасено девојче

Вести

Видео: „Слушам нешто долу…“ Малата Џулија спасена по 17 часа минати под урнатините

Спасителите буквално врескале од среќа кога од под урнатините го извлекоа живо девојчето во Пескара дел Тронто, едно од градчињата кои земјотресот со јачина од 6,2 степени по Рихер ги […]