Ознака: спасено

Живот

Куче го преживеа пожарот во Грција скриено во печка

Грчките спасувачи пронашле куче во соѕидана печка каде се сокрило и го преживеало пожарот кој минатата недела ја погоди Атина во Грција. На видео снимката се гледаат волонтери спасувачи кои […]