Ознака: спасител

Занимливости

МОЌНА ФОТОГРАФИЈА: Куче ги спаси овците од волци, а еве каква благодарност доби

Оваа фотографија е толку моќна што покажува какви емоции знаат да покажат животните. Овца изразува благодарност на едно куче откако тоа го спаси нејзиното јагне и целото стадо од напад […]

Занимливости

Ова дете е мал херој: Дознајте што направи, светот е воодушевен

Тјернан Мекрејди однесе 18-годишна девојка на сигурно откако забележал дека ќе ја кидна*ираат, а полицијата вели повеќето возрасни би се шокирале во таква ситуација. Момче од Северна Ирска спаси тинејџерка […]

Живот

Пилот изгоре: Успеа да слета и да ги спаси сите патници, но за него беше доцна

Пилот на авион загина, а шестмина патници го преживеаја падот на помал авион при слетување на аеродром во Сао Паоло. Страотната несреќа се случи во неделата навечер, а како што […]

Занимливости

Куче спасило цело семејство од наезда на кобри и потоа умрело

Куче херојски го одбранил семејството кое го нападнале четири кобри и потоа умрело. Доберманот стоел цврсто на земјата, храбро се борел со змиите отровници и на тој начин спасил цело […]