Ознака: Спасовски

Вести

СКАНДАЛ: Заев и Спасовски продолжуваат да се изживуваат со притворените

Молк во Министерството за внатрешни работи откако сдсмовскиот портал А1 он објави фотографија на која според нив може да се види екс министерот за внатрешни работи, Митко Чавков додека го […]

Црна хроника

Убиецот на Јанушев доби два дена гратис бегство од Спасовски

На лице место во време на убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев имало многу луѓе. Околните кафулиња биле полни а по прометната улица имало и пешаци. Во близина има безбедносни […]

Вести

Ранети две деца, а Спасовски и Заев го штитат началникот на СВР Струмица

Полициски службеник со службениот пиштол пукаше и повреди двајца малолетници во Струмица, а министерот Оливер Спасовски го штити началникот на СВР Струмица Танчо Пројковски и не бара никаква одговорност. Во […]

Вести

ШТО ПРАВЕА СПАСОВСКИ И НИКОЛОВСКИ ВО АРАЧИНОВО: По тајната средба во седиштето на БЕСА, СДСМ на средба со криминалци од Арачиново!

По едномесечниот молк и тајните средби со Беса, претставници на партијата конечно се појавија во јавност, а ни помалку ни повеќе, повторно како и пред изборите, во бастионот на СДСМ […]

Вести

Се разболеле началниците поставени од Спасовски кои требаше да бидат разрешени!

Началниците на секторите за внатрешни работи на Куманово и Струмица се на боледување, објави Алфа.Нивното боледување се поклопува со терминот кога требаше да ги напуштат началничките функции, на кои ги […]

Вести

Катица Јанева ги ангажира кадрите на Спасовски

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски кој повеќе од пола година ја извршуваше функцијата технички министер за внатрешни работи само го потврди тоа што го знаеше целата македонска јавност.Специјалното јавно […]