Ознака: спасувачите беспомошни

Вести Свет

Пет рудари загинаа, 20 се уште се затрупани

Во експлозија на гас во рудник за јаглен, кој не е во функција во јужноафриканската покраина Мпумаланга загинаа 5 лица, а неколку се блокирани, соопшти денес тамошната полиција.Ж Според првичните […]