Ознака: спасувачи

Занимливости

Уживаа во водата, но тогаш им се придружи неочекуван гостин: Спасувачот почна да пука

Припадниците на американската крајбрежна стража, кои направија пауза и уживаа пливајќи покрај бродот, недалеку од брегот на Фиџи, примија непоканет гостин, ајкула. Под нивните нозе започнал да кружи предатор долг […]

Вести

Спасувачка акција на Водно, Тигрите спасуваа луѓе заглавени во кабините на жичницата

Како министер за внатрешни работи ми причинува особено задоволство што и денеска во рамки на активностите планирани по повод денот на полицијата,заедно имавме можност уште еднаш да се увериме во […]

Вести

Руски скијачи се изгубиле на Копаоник: Спасувачите тргнале пеш и ги спасиле

Горската служба за спасување во текот на ноќта пронашла тројца руски скијачи кои се изгубиле на Копаоник. -До нив не можевме да дојдеме со санки поради непристапниот терен, затоа моравме […]

Вести

Руски спасувачи доаѓаат да помогнат во Македонија

Руски спасувачи доаѓаат да помогнат во Македонија„Тим од 20 спасувачи од руско-српскиот хуманитарен центар во Ниш пристигнаа во Македонија за да помогнат во расчистувањето по поплавите во најтешко погодените подрачја“, […]