Ознака: спасување давеник

Балкан

Драматични снимки од спасување давеник во Улцињ(ВИДЕО)

Минатиот викенд при големо невреме кое зафатило делови од Црна Гора седум лица биле спасени од огромните бранови кај Бар, Сутоморе и Улцињ. На Фејсбук страницата “Подгорички времеплов“ се појавиле […]