Ознака: спасување

Вести

Сведоштва на преживеаните по земјотресот во Италија: „Не можам без облека, но барем ми дадоа чевли“

Додека во Рим се нишаа лустерите на таваните, ништо не остана од гратчето Аматриче во близина на епицентарот, кое 6,2 рихтери на мала длабочина буквално го збришаа од мапата на […]

Вести

ВИДЕО: Спасување на куче по земјотресот во Италија ќе ви го стопли срцето

Кученце е спасено од под урнатините, по катастрофалниот земјотрес кој ја погоди Италија, со јачина од 6.2 степени.Земјотресот, чиј епицентар беше на 10 километри од Пескара и на само 126 […]

Живот

ЖИВОТОТ Е ЧУДО: Извлекол човек од камион во пламен. Се расплакал откако видел за КОГО станува збор!

Дека животот е неверојатен и дека спојува луѓе на неверојатни места и моменти најдобро покажува оваа приказна.Крис Троки денеска има 34 години, сопруга и син. Работи како пожарникар и може […]

Видео

КОШМАР ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Доберман ја зграпчил нивната ќерка. По неколку минути дознале страшна вистина!

Шарлота имала само 17 месеци кога нејзините родители посвоиле доберман и му го дале името Кан.Кучето од претходното семејство претрпело злоставување и било спасено во последен час. Меѓутоа, само 4 […]