Ознака: спас

Занимливости

„Таа е мојот херој“: Девојче го спаси животот на својата мајка

Беки (32) се онесвестила на подот во нејзиниот дом во британскиот град Престон, но нејзината ќеркичка Џесика Киндер не се испаничила. Дејли Меил пренесува дека девојчето прво се обидело да […]

Вести Македонија

Пеколот продолжува, спас дури од четврток

Сончевото и топло време со многу високи температури од портокалова фаза ќе се задржи до 14 август, прогнозираат синоптичарите. Денес утринските температури ќе се движат од 13 до 21 степен, […]

Живот

Бракот значи спас од стресот

Наспроти урбаната легенда, научници утврдија дека бракот значи помалку стрес, посочува истражување објавено во списанието „Сајконеуроендокринолоџи“. Испитувањата покажале и дека луѓето в брак имаат најниско ниво на кортизол – хормонот […]

Коментари

И јас сакам азил!

Зошто? Заради СЕВЕРНА, лошиот воздух, скапиот бензин, корумпираните политичари и изгнасените партии, сообраќаниот хаос, убиствата по улиците, ревизијата на историјата, умреното здравство, ГМО храната, кучињата што не јадат по улици… […]

Љубов и секс

Три залудни обиди да ја спасите врската на која ѝ нема спас

Кога врската ќе западне во криза, секако дека треба да ги подмачкате шрафовите и да се борите за нејзиниот опстанок. Меѓутоа, понекогаш овие обиди може да бидат очајни, бидејќи на […]

Видео

Џихадисти клекнале заробеници на земја за да ги убијат: Едниот од нив им украл пушка и ги изрешетал!

Група фанатици на Исламската држава, клекнале тројца заробеници за да ги ликвидираат.Но, еден од затворениците направил филмски потег. Со карате удар успеал да собори еден од припадниците на ИД, на […]

Видео

ВИДЕО: Овој антиземјотресен кревет може да го спаси животот во случај на катастрофа!

Замислете дека спиете и одеднаш сѐ започнува да се тресе. Додека да се разбудите и сфатите дека станува збор за земјотрес, можеби ќе биде предоцна.Кинескиот иноватор Ванг Венхи патентирал посебен антиземјотресен […]