Ознака: спа

Сцена

Спа центар, базен, Цеца направи комплетен ремонт на вилата

Една од најпознатите српски пејачки, Светлана Ражнатовиќ од својот дом направи вистинска оаза. Цеца со своето семејство живее во луксузна вила, а од неодамна реши во својот дом да направи […]

Занимливости

Ова е најстариот спа хотел во светот, прима гости повеќе од 13 века

Најстариот хотел во светот, кој сè уште работи и привлекува клиенти од целиот свет, се наоѓа во Јапонија. Сопствениците на „Нишијама онсен кејон“ успеаја да го задржат сите овие години, […]