Ознака: спектакл

Занимливости

Овој викенд на небото ќе има вистински спектакл

Интензивната светлина на месечината ќе го засени набљудувањето на Персеиди.Август е месец кој за астрономите е обележан со исчекување на метеорскиот рој Персеиди. Секоја година има различен интензитет, а годинава […]

Сцена

ГОЛЕМ СПЕКТАКЛ направи Северина во Берово

ГОЛЕМ СПЕКТАКЛ направи Северина во БеровоБалканската музичка ѕвезда Северина вечерва направи вистински спектакл во Берово каде настапува во рамки на Етно плоштад фестивалот. Над 30.000 лица се присутни вечерва, а Северина […]

Вести

Кој ќе одговара за незаконскиот политички спектакл во режија на СЈО?

Предистражните и истражните постапки во целиот свет, како и во Македонија, се тајни, освен за новинарските миленици на СЈО, кои дознаваат точно кога и во кое време некој ќе биде […]

Вести

СЈО со своето однесување потврди дека креира политички спектакли

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева со своето однесување потврдува дека не работи во име на правдата, туку креира политички спектакли.Прво, неодговорно доцна СЈО испрати покана до екс-министерката Јанкулоска да […]

Сцена

Предновогодишен спектакл со Владо Јаневски, Слаткаристика и Миле Кузмановски

Во „Спортска сала Јасмин“ во Кавадарци, ќе се оддржи Предновогодишен спектакл со Владо Јаневски, Слаткаристика и Миле Кузмановски. Од самрак до зори на 29-ти Декември (сабота) со Владо Јаневски, Слаткаристика […]