Ознака: спектакуларен огномет

Вести Свет

Со спектакуларен огномет дочекана Новата 2019. година во Австралија

Австралија ја дочека Новата 2019. година, која прво пристигна на островите во Тихиот Океан, на Карибати , Самоа и Фиџи. Австралијанците овој дочек ќе го паметат и по силните дождови […]