Ознака: спектакуларна воена парада

Свет

Со спектакуларна воена парада Русија ја слави победата над фашизмот

На “Црвениот плоштад“ во Москва утрово започна воената парада во чест на 9 Мај, Денот на победата над фашизмот. Во воената парада ќе учествуваат повеќе од 13.000 војници, 74 авиони и […]