Ознака: Сперма

Живот

Нова студија: Ковид-19 може да го наруши квалитетот на спермата и да ја намали плодноста кај мажите

Ковид 19 може да го наруши квалитетот на спермата и да ја намали плодноста кај мажите, според новата студија која се потпира на експериментални докази. Вирусната болест, која го опустоши […]

Живот

Самохрана мајка пие секое утро шејк со сперма за да ѝ дава енергија. Но, тоа не е сѐ!

Да! Доста необичен почеток на денот! Оваа жена секое утро си подготвува смути со една тајна и прилично чудна состојка – сперма.Трејси Кис (29) пие чуден пијалок во изминатите неколку […]

Љубов и секс

Еве што треба да направат жените за подобро да ја „примат“ спермата

Сигурно сте слушнале дека полесно ќе добиете бебе ако жената ги крене нозете во воздух после сексот или дека одредена поза носи поголеми шанси за зачнување. Ова всушност не е […]

Живот

Десет години се заедно: Кога дознала што и правел зад грб се шокирала!

Дали тој е неверник или доброчинител?За некои е доброчинител, а за неговата сопруга овој човек е неверник и лажго. Професор по математика од Њу Јорк, донирал сперма за жени во […]

Занимливости

Бесплатно донирал сперма, а сега плаќа алиментација

Иако потполно неочекувано, првата работа која ќе ви помине низ глава, е дека секое добро дело не може да помине неказнето.   Вилијам Марота донирал примерок од својата сперма на […]