Ознака: специјален претставник

Свет

Метју Палмер, нов специјален претставник на САД за Балканот

Заменик помошникот државен секретар Метју Палмер е новиот специјален претставник на САД за Балканот, соопшти синоќа Стејт департментот. Палмер на 1 септември ќе учествува во работата на Стратешкиот форум на […]