Ознака: специјални одделенија

Вести

Груевски: Неприфатливи се предлозите за специјални одделенија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по барање на новинарите да ги коментира предлозите на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за законски измени меѓу кои за формирање специјално одделение во МВР […]