Ознака: специјалци

Избор на уредникот

Антитерор: Погледнете дејство на руски снајперисти во Сирија

Во рамките на рускиот контингент во Сирија се наоѓаат и фамозните специјалци од составот на ССО (Единица за специјални операции). Оваа структура на руската армија е директно потчинета на рускиот […]

Вести Македонија

Полиција пред домот на Канческа, специјалци го чуваат Мукоски !

-Институциите постапуваат според законот. Обезбедена е гаранција за пратениците од опозицијата, за нивните семејства, брзо да реагираат на секоја закана, изјави премиерот Зоран Заев синоќа по прес-конференцијата во Собранието одговарајќи […]

Избор на уредникот

За оваа руска специјална единица ретко се збори, а таа е најсурова

Регрутите во руската специјална единица “Спецназ” наводно минуваат низ страшни тренинзи и потенцијално смртоносни процеси на иницијација. Британската истражувачка агенција “Белингкет” објавила дека еден од осомничените за случајот со труењето на […]

Црна хроника

Детали за состојбата на специјалците кои беа повредени во сообраќајка на Партизанска

Припадниците на Посебната единица на полицијата (ПЕП) поминале со полесни повреди во сообраќајната несреќа која синоќа, околу половина час по полноќ се случи на крстосницата со булеварите „Партизански одреди“ и […]

Вести

Блокиран сообраќајот во градот, врие од полиција

Вистински сообраќаен метеж денеска во центарот на Скопје.Полициски специјалци можеше да се забележат на сите поголеми сообраќајници а за да се пробиете од Аеродром до Центар околу 9:30 часот утрово […]