Ознака: Спил

Занимливости

КАЗНА ОД 11 ИЛЈАДИ ЕВРА: Оваа држава воведува парична глоба за берење кокичиња

За откинато кокиче на планината Спил, инаку национален парк во Турција, отсега ќе треба да плати над 11.000 евра, објави приватната телевизија Си-Ен-Ен Турк. Паричната казна, според новите закони, изнесува […]