Ознака: спирала

Занимливости

Останала бремена и покрај контрацепцијата: Бебе дошло на свет држејќи спирала во раката

Бебе во Виетнам било родено со контрацептивна спирала во раката, а фотографиите кои го покажуваат тоа станаа вирални на социјалните мрежи. Во денешно време постојат бројни методи за заштита од […]