Ознака: Спирос Данелис

Балкан Вести

Спирос Данелис, “Господин 151“ исклучен од “Потами“

Пратеникот Спирос Данелис денес е исклучен од партијата, го извести грчкиот Парламент лидерот на опозициската „Потами“, Ставрос Теодоракис. Оваа одлука, како што вели тој, ја донел по синоќешната изјава на Данелис […]