Ознака: спирулина

Занимливости Сцена

Оваа намирница има повеќе железо од спанаќот: Ја користи и Новак Ѓоковиќ – го подобрува имунитетот, видот и нервите

Спирулина е алга која што го подигнува имунитетот, го чисти организмот, ја подобрува крвната слика и има позитивно влијание на целиот организам. Еден од најстарите жители на нашата планета е […]

Кулинарство

Од оваа здрава намирница ќе направите совршена фотографија за на Инстаграм

Социјалните медиуми станаа дневна доза на инспирација, а покрај советите за мода и убавина, во последно време можете да најдете и многу трендови за здрава исхрана. Еден од најпопуларните трендови […]