Ознака: список

Вести

Влада на својот сајт ја објави листата на фирми кои користеле државна помош, а средствата не ги исплатиле на вработените

Компании на кои им е исплатена државна помош за минимална плата, а тие не ги уплатиле средствата на своите вработени. На линкот може да ја превземете целосната табела. https://vlada.mk/sites/default/files/dokumenti/analiza-neplateni_fin_poddrska_finalno.pdf

Балкан Свет

По грешка Албанија го објави списокот на тајни агенти во Македонија, Грција, Србија и Италија!

Албанија по грешка на интернет ги објави тајните податоци за своите разузнавачи. Податоците кои протекоа на интернет се детални и ги има нивните имиња, марка на автомобил, регистрации, броеви на […]

Занимливости

Го пратила сопругот на пазар, а списокот кој го напишала го намсеа цел Балкан

Имено, една жена го пратила својот сопруг на пазар, па му составила список во кој детално му објаснила што да купи, и како изгледа зеленчукот.Погледнете го овој урнебесен список како […]

Фото

Го пратила сопругот на пазар, а списокот кој му го дала го насмeа до солзи целиот Балкан!

Секоја чест за креативностаИмено една жена станала хит на интернет. Го пратила сопругот на пазар, и ми составила список во кој детално објаснила што треба да купи, па дури и […]

Вести

ДИК ќе го објави списокот со спорни гласачи

Државната изборна комисија денеска или утре на виделина ќе ги стави гласачите кои ги оспорува опозициската СДСМ.Според договорот кој беше постигнат минатата среда, ДИК ќе го објави списокот со спорните […]