Ознака: спогодба

Вести Македонија

Јанева понудила спогодба за “Рекет“, Обвинителството ја одбило

Во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата “Рекет“ преку своите адвокати Катица Јанева понудила спогодба за “Рекет“, Обвинителството ја одбило, јавува ТВ“Телма“, повикувајќи се на извори во истрагата, но […]