Ознака: споменикот на Прометеј

Вести

Видео: Хаос, демолирање и напади врз полицијата – исход на вечерашниот срамен протест на СДСМ и СОРОС

Хаос, демолирање на Министерството за правда, обид за рушење на споменик, срамен напад врз македонската полиција. Ова е исходот од вечерашниот тензичен протест на хулиганите и вандалите предводени од СДСМ […]