Ознака: спомен куќа

Македонија

Папата се помоли пред споменикот на Мајка Тереза

По средбата со државниот врв и дипломатскиот кор во “Вила Водно“ претпладнево папата Франциск пристигна во Спомен куќата на Мајка Тереза. Со наведната глава папата се помоли пред споменикот на Мајка […]