Ознака: спомен-плоча

Балкан

Динко за Миленко Неделковски: Имаме сметки за расчистување

Динко Валев од Јамбол е Бугаринот, кон кого британскиот таблоид Дејли мејл пројави особен интерес. Тој се прослави откако објави видео на кое се гледа како лови илегални мигранти кои […]

Вести

Бугарин се заканува: Ќе го ловел Миленко Неделковски за да му се одмазди за искршената плоча на Кајмакчалан

„Бугарија денес“ објави дека Динко Велев, самопрогласениот „најпознатиот ловец на мигранти“, тргнува во лов на Миленко Неделковски.„Бугарија денес“ објави дека Динко Велев, самопрогласениот „најпознатиот ловец на мигранти“, тргнува во лов […]

Локална самоуправа

Откриена е спомен-плоча во чест на бранителите од Берово

На иницијатива на општина Берово и нејзиниот градоначалник Драги Наџински, денеска во пресрет на најголемиот национален празник Илинден, пред спортската сала „Македонски бранители“ во Берово, беше откриена спомен плоча со […]