Ознака: спортист на Балканот

Ракомет

Стоилов во ТОП 10 спортисти на Балканот

Македонскиот ракометар Стојанче Стоилов се најде меѓу десетте најдобри спортисти во изборот на националните новински агенции во регионот во кој учествуваше и МИА.Победник е бугарскиот тенисер и трет АТП играч […]