Ознака: спортска обложувалница

Црна хроника

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

Непознат вооружен сторител синоќа ограбил спортска обложувалница во трговскиот центар „Скопјанка“ во Скопје.МВР информира дека сторителот со закана со пиштол ги одзел парите од дневниот промет, по што побегнал во непознат […]

Вести

Вооружена драма на „Партизанска”

Непознато маскирано лице синоќа извршило грабеж во спортска обложувалница „Златна копачка“ во Скопје.Министерството за внатрешни работи информираше дека синоќа во 20 часот и 15 минути во Скопје на булеварот „Партизански […]