Ознака: спортски авион

Балкан

Се сруши спортски авион во Србија, со предниот дел се забил два метра во земја

Мал спортски авион Zlin 526F, со кој управувал 47-годишниот пилот Владимир Булат, утрово во 08:30 часот падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Булат, кој е претседател на Аероклубот во […]